Oto lista trunków wypitych przez Manicfreak
Piwa / Ciemne
- Specjalna, opatentowana przez Guinness technologia Widget sprawia, że piwo po otwarciu puszki zyskuje niepowtarzalną strukturę piwa beczkowego, z charakterystyczną gęstą i kremową pianą. Dzięki tej unikalnej puszce możemy przenieść do naszego domu atmosferę, która panuje w prawdziwym irlandzkim pubie, pijąc doskonałe piwo, które smakuje jak nalane prosto z beczki.
Zagadkowy Widget - jak to działa?
Charakterystyczną cechą Guinness Draught, w odróżnieniu od innych piw jest poza standardowym nasyceniem dwutlenkiem węgla, również zawartość azotu. Zagadkowy Widget to mała kulka wypełniona mieszaniną azotu, pływająca w zamkniętej puszce. Na powierzchni kulki znajduje się mikroskopijny otworek wykonany laserem. Po otwarciu puszki, w wyniku różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz opakowania, azot przeciska się przez otworek w kulce, uwalniając się w postaci mnóstwa drobnych pęcherzyków tworząc tzw. efekt "surge". Dzięki temu powstaje gęsta, kremowa i długo utrzymująca się piana, a delikatne bąbelki azotu wpływają na dodatkowe doznania smakowe, których nie odnajdziemy w żadnym innym piwie.
Więcej informacji o technologii Widget:
http://www.piwnastreet.pl
http://www.guinness.com/gb_en/beer/draughtcan/distraction.aspx - Żywiec Porter jest bardzo mocnym i treściwym piwem charakteryzującym się posmakiem palonego słodu z nutami kawowo-karmelowymi. Produkowany jest ze słodu monachijskiego oraz kombinacji słodów jasnych i specjalnych, fermentowany w otwartych kadziach i poddawany długiemu okresowi leżakowania, który może trwać do 6 miesięcy.
Recepturę piwa Żywiec Porter wymyślił w 1881 r. Juliusz Wagner, który był naczelnym piwowarem Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu.Od tego roku piwo Żywiec Porter produkowane było w Żywcu. W związku jednak ze zmianą systemu produkcji w żywieckim browarze i wprowadzeniem technologii HGB na początku XXI wieku, w latach 2003-2004 Grupa Żywiec przeniosła wyrób portera do Cieszyna, gdzie zostały zachowane dawne urządzenia piwowarskie.
Piwa / Smakowe
- Desperados 15,30, zaw. alk. 6%
- Smak piwa zna na pewno każdy. Jasne, ciemne, ciężkie, mocne. Dla tych którzy nie lubią klasycznej goryczki firma Żywiec wprowadziła na rynek produkt piwno-malinowo-wiśniowy o wdzięcznej nazwie Freeq (co wymawia się jak angielskie freak oznaczające... "dziwoląg" - swoją drogą ciekawa nazwa dla trunku). Trzeba przyznać, że smakuje całkiem dobrze - jest słodkawe i delikatne. Butelka ma prosty ale ładny design. Jednak dopiero po głębszej analizie można zorientować się kto jest producentem piwa. Dostępne w butelkach i puszkach.
- Nowy Freeq „Golden Apple” - złote jabłko, to piwo o niższej niż przeciętna zwartości alkoholu - 4,5 %, prawie pozbawione smaku piwnej goryczki. Nowe piwo dostępne jest w bezzwrotnej butelce w kolorze zielonym o pojemności 500 ml. Freeq dostępny jest także w puszkach o pojemności 500 ml. Umieszczona na opakowaniu, sugerowana cena półlitrowej butelki to 2,85 zł .
- Wyraźny, typowy piwny smak połączony z lekkim aromatem imbiru powodują, że każda szklanka tego napoju przynosi pożądane orzeźwienie.
- Gingers to oryginalne piwo imbirowe stworzone w Browarze Belgia.
Gingers nie jest zwykłym piwem aromatyzowanym, to po prostu smakowa sensacja! Znakomity, pełen niespodzianek smak przysporzył mu szerokie grono wiernych konsumentów. Gingers wyrósł na najpopularniejszy polski piwny napój mieszany w czasie krótszym niż rok od jego wprowadzenia. Niezwykły sukces tej marki (jedno z najlepszych w historii wejść na polski rynek piwny) i stale rosnące grono konsumentów są najlepszym dowodem wysokiej jakości piwa Gingers. - brak informacji
- to produkt dla ludzi, którzy poszukują wyjątkowego orzeźwienia. Jest to oferta dla tych, którzy nie podążają za tłumem! Redd's jest idealny dla poszukujących czegoś wyjątkowego, odmiennego. Jego doskonały smak i aromat daje przyjemne jabłkowe orzeźwienie.
Zaw. ekstraktu - 14,5 proc.
Zaw. alkoholu maks.: 4,5 proc