Kujawiak

Browar Kujawiak

Piwa, wina, wódki, szampany, miody pitne, drinki, wyroby własne - zdjęcie trunku
Kategoria: Piwa / Jasne / Pełne
Zawartość alkoholu: 5.5%
Dostępne pojemności: 0.5l butelka, 0.5l puszka
Piwo Kujawiak od zawsze obecne na Kujawach, jedna z najsilniejszych marek regionalnych w Polsce.

Marka ta produkowana jest w Bydgoszczy, gdzie od ponad 140 lat mieści się siedziba browaru Kujawiak i to właśnie z tutejszych, ekologicznych upraw pochodzi większość składników wykorzystywanych do produkcji Kujawiaka. To znakomite piwo powstaje w otoczeniu wspaniałej przyrody, dzięki niezwykłej kompozycji naturalnych składników, pod czujnym okiem browarników strzegących blisko półtorawiecznej tradycji. Odpowiednia mieszanka krystalicznie czystej wody ze złóż głębinowych, aromatycznego chmielu oraz dojrzewającego w słońcu złocistego jęczmienia daje piwo, które zaspokaja gusta najbardziej wymagających konsumentów. Wrażenia smakowe potęguje bursztynowy kolor piwa i wspaniała gęsta piana. Szlachetna goryczka sprawia, że każdy kufel Kujawiaka to prawdziwa przyjemność.

Od marca 2005 roku marka Kujawiak jest jednym ze sponsorów Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego Polonia. Logo Kujawiaka zostało umieszczone na stadionie i kostiumach zawodników. Dla konsumentów przygotowano promocję, z atrakcyjnymi nagrodami, nawiązująca do tematów żużlowych, a klub kibica otrzymał ufundowaną przez Kujawiaka specjalnie zaprojektowaną flagę.

Piwo Kujawiak wielokrotnie zdobywało odznaczenia i wyróżnienia na najbardziej prestiżowych konkursach i targach, m.in. na Festiwalu Piwnym w Łodzi, w Krasnymstawie czy na targach Polagra. Kujawiak jest dostępny w półlitrowych puszkach, butelkach, a gastronomii w kegach.

Do ostatnich sukcesów tej marki należy m.in. zajęcie I miejsca na Festiwalu Piw Polskich w Łodzi w 2003 r.

W CHWILI OBECNEJ PIWO ROZLEWANE JEST W ELBLĄGU

http://webtrunki.pl - Łeb pełen trunków